Badanie okulistyczne

Dzięki badaniom okulistycznym jesteśmy w stanie wykryć i zdiagnozować choroby oczu takie jak jaskra, zaćma, nieprawidłowości w funkcjonowaniu siatkówki, uszkodzenia rogówki oraz szereg innych przypadłości, które powinny zaniepokoić pacjentów i skłonić do wizyty u lekarza.

Badania okulistyczne przeprowadzane są jeden raz w miesiącu i obowiązują na nie wcześniejsze zapisy drogą telefoniczną, bądź mailową.

Badanie optometryczne

Optometrysta to specjalista, który zajmuje się diagnozowaniem wad refrakcji takich jak krótkowzroczność, dalekowzroczność, prezbiopia i astygmatyzm oraz doborem odpowiednich wartości soczewek kontaktowych, bądź okularowych.

Badania optometryczne odbywają się codziennie od poniedziałku do soboty. Rekomendujemy wcześniejsze umówienie wizyty, dzięki czemu zyskują Państwo pewność, iż gabinet oraz specjalista będą tylko do Waszej dyspozycji w określonym przedziale czasowym.

Badanie optometryczne obejmuje następujące aspekty:
  • dokładny wywiad z pacjentem,
  • komputerowe badanie wzroku za pomocą autorefraktometru,
  • wstępna diagnostyka chorób oczu
  • omiar wad wzroku (krótkowzroczność, dalekowzroczność, astygmatyzm, prezbiopia) za pomocą urządzenia jakim jest foropter automatyczny,
  • dobór odpowiedniej korekcji.

Gdy już znane są przybliżone wartości pacjent zakłada tak zwaną "oprawę próbną", dzięki której jest w stanie przekonać się, jak będzie widział w gotowych okularach. Na tym etapie możliwe są lekkie modyfikacje wartości, co przyczynia się do optymalnego dopasowania korekcji i dobrania odpowiednich wartości soczewek okularowych.